Burnside.cz skateshop * since 2006

Váš prohlížeč je zastaralý, nainstalujte prosím novější. Doporučujeme Mozilla Firefox.

Pro velký zájem rozšiřujeme od 1. 3. 2015 naše služby o permanentní makeup. Bližší informace zde.

Základní informace o piercingu

Spolupracujeme se zkušeným piercerem. Adam z kroměřížského studia Tattoo Gereth má více než osmiletou praxi. Je původem z Havířova, a do našeho studia dojíždí cca každých 14 dnů, případně podle zájmu zákazníků.

Historie piercingu sahá až do doby před několika tisíci let, a patrně je starší než tetování. Propichování kůže z náboženských, rituálních či pouze estetických důvodů probíhalo (a dodnes probíhá) u mnoha kultur a indiánských kmenů. Ti k propichování kůže používají zvířecí kosti nebo např. bambus. Do propíchlého otvoru vkládali nejdříve dřevěné, později různé kovové ozdoby.

V současnosti se pro výrobu šperků používá chirurgická ocel, titan a zlato. Chirurgická ocel a titan jsou nejvhodnější, protože je tělo dobře snáší. Samozřejmostí jsou sterilní jednorázové jehly a dodržování všech hygienických zásad. Provádíme nejen samotnou aplikaci, ale máme v nabídce i šperky od renomované anglické firmy Wildcat.

Laciné asijské šmejdy obsahující nikl a hliník u nás nenajdete.

 

Je vhodný pro každého?

I v případě piercingu platí několik omezení:

 • Piercing provádíme pouze osobám nad 15 let. Pokud je Vám méně než 18 let, přijďte prosím v doprovodu alespoň jednoho z rodičů nebo jiného zákonného zástupce, bude třeba jeho souhlas.
 • Vyhrazujeme si právo odmítnout provést piercing na méně obvyklých místech na těle. Vše záleží na dohodě.
 • Před provedením piercingu potřebujeme znát váš zdravotní stav, zda nemáte alergie, kožní nebo jiné onemocnění (cukrovku, hemofilii, problémy s krevním tlakem), případně neberete nějaké léky (antibiotika).
 • Během provádění piercingu nesmíte být pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Ceník piercingu

Běžný piercing 

650 Kč

Piercing s kamínkem nebo hroty 

750 Kč

Intimní piercing 

800 Kč

Mikrodermální implantáty 

1000 Kč

V cenách je zahrnuta aplikace včetně šperku.
Pro stálé zákazníky, skupiny a páry nabízíme bonusy ve formě slev.

Nabízíme také Dárkový certifikát, který umožní vašim blízkým pořídit si tetování či piercing dle jejich vlastního přání!

Bezplatná výměna šperku po zahojení - často totiž používáme na dobré zahojení delší šperky (např. jazyk může zpočátku opuchnout) a po zahojení vám je zdarma vyměníme za délku, která vám přesně padne. Mnohdy je piercing nutno vyměnit vícekrát (třeba u horního rtu). I pak jsou všechny výměny zdarma, dokud není klient spokojen.

Zpět nahoru

Péče o piercing

 • K čištění použijte nejlépe antibakteriální mýdlo (Protex, Radox), nebo slaný roztok.
 • Po vyčištění je nutné mírně namazat kůži kolem piercingu, nejlépe Tea Tree olejem (olej čajovníku, běžně dostupný v lékárnách). Nebudete-li mazat, kůže bude po vyčištění suchá a vzniknou mikroprasklinky kolem piercingu, do kterých může vniknout nečistota a rána se zanítí.
 • Doporučujeme přikládat na piercing 1x za den či dva dny teplý sáček heřmánkového čaje, který působí protizánětlivě. Výborná je i konopná mast (nejlépe doma vyrobená, ta z obchodu je slabota).
 • Piercing jazyka se čistí po každém jídle či cigaretě vypláchnutím ústní vodou nebo zubní pastou. Otok jazyka zmírníte častým vyplachováním studenou vodou nebo ledovou drtí. Doporučujeme vyplachovat studeným heřmánkovým čajem.
 • Během 6-8 týdnů se kolem šperku vytváří epitelová vrstva, která může být snadno poškozena. Proto neotáčejte šperkem bez předchozího namáčení v teplé vodě, čímž dojde k povolení a roztažení kůže. Poté lze šperkem opatrně otáčet.
 • V průběhu procesu hojení není vhodné navštěvovat saunu, solárium, bazén, přírodní koupaliště, prašné prostředí a podobně.
 • Pokud se i přesto v ráně objeví zánět, použijte mast Betadine nebo Bepanthen. Nejhorší je šperk v této fázi odstranit, neboť zcela vyjímečně je šperk příčinou vleklého hojení.
 • V případě infekce nebo přetrvávající bolesti neprodleně navštivte studio, nebo nás kontaktujte. Doporučíme Vám jak postupovat při komplikacích.

Video

Zde je ukázka provedení piercingu rtu, ať máte tušení, do čeho jdete


Zpět nahoru

sdílet na Facebooku sdílet na Google+ sdílet na Twitteru

Tattoo Underworld
na Facebooku

Tattoo Underworld
na YouTube

copyright © 2016 TATTOO UNDERWORLD
webdesign $LUK / LOS LHOTOS
doporučujeme prohlížeč Mozilla Firefox